AUTOMATICKÝ DÁVKOVAČ VODY AQUA-NET - ŠENOVKA

Přejít na obsah
PŘÍJEM A ČISTÍCÍ STROJE
Automatický dávkovač vody AQUA-NET
Automatický dávkovač vody AQUA-NET je především určen do obilních mlýnů k rovnoměrnému nakrápění obilí před odležením a mletím, za účelem dosažení stanovené optimální vlhkosti materiálu na mlecí stolici prvního šrotu a zajištění konstantní vlhkosti hotových výrobků.
Popis stroje
Dávkovač vody AQUA-NET pracuje automaticky na principu měření skutečné - vstupní vlhkosti materiálu procházejícího měřícím úsekem. Údaj o aktuální vlhkosti procházejícího materiálu je dále zpracováván v řídící jednotce. Na základě údajů z měřícího úseku a údajů o výkonu linky ( údaj o výkonu linky je získán od elektronické nebo mechanické váhy nebo může být do řídící jednotky zadán jako konstanta ) vypočte řídící jednotka aktuální potřebu vody. Množství vody z dávkovacího úseku, které odpovídá zvolené hodnotě koncové vlhkosti obilí, se plynule reguluje ventilem dávkovače vody při současné kontrole pomocí elektronického průtokoměru. Stálým porovnáváním skutečných ( změřených ) a zadaných hodnot je vyloučen vliv tlaku vody.

Řídící jednotka je schopna rozeznat a následně zobrazit závady v přísunu obilí, dodávce vody apod. V těchto případech je přívod vody okamžitě uzavřen.Technická data
Typ zařízení
AQUA-NET
Napájení
230 V AC , 50 Hz
Max. príkon
100 W
Stupen krytí elektrické instalace
IP54
Teplota prostredí
+5 až +40°C
Teplota obilí
0 až +30°C
Měřená vlhkost obilí
8 až 18%
Výkon linky (t/24 hod.)24 až 450 (dle typu merícího úseku)
Dávkování vody (l/h)
5 až 1500 ( dle typu dávkovace vody)
Objem. hmotnost obilí (kg/m3)
600 až 1000
Min tlak vody
1 MPa
Merení výkonu linky – typ vstupu
pulsní, 4 až 20 mA, RS 485 dle požadavku zákazníka
Galerie
Návrat na obsah