SÍTOVÉ TŘÍDIČE SRVS - ŠENOVKA

Přejít na obsah
PŘÍJEM A ČISTÍCÍ STROJE
Sítové třídiče SRVS
Sítové třídiče nové konstrukční řady pro čištění, třídění zrnitých suchých, sypkých materiálů na soustavě sít (drobné nečistoty, hrubé nečistoty) a čištění proudem vzduchu v aspirační skříni (prachové částice, lehké polétavé nečistoty). V případě, že je třídíč osazen aspirační skříní s recirkulací, zařízení pracuje s uzavřeným okruhem čistícího vzduchu s omezenou potřebou výměny vzduchu z okolí stroje. Použití zejména v mlýnských předčistírnách. Je však vhodné i do jiných provozů, kde je nutností třídění a čištění zrnitých materiálů od jemných i hrubých příměsí a nečistot.
Přednosti:
  • Nízká spotřeba elektrické energie
  • Regulace rovnoměrného rozprostření materiálu na síta
  • Snadno vyměnitelná síta - komplet během 2 minut
  • Odsazování dvou druhů odpadů
  • Spolehlivý a tichý provoz, který nevyžaduje obsluhu
  • Snadná vizuální kontrola funkce stroje
  • Jednoduché seřízení - úhel sklonu sít, úhel vrhu (úhel sklonu vibrátoru), amplitudu kmitů i intenzitu cirkulace čistícího vzduchu v aspirační skříni lze snadno nastavit dle požadavku uživatele

Popis stroje
Sítové třídiče SRVS jsou třídiče nové konstrukční řady,  které sestávají z vlastního sítového třídiče a aspirační, či recirkulační skříně, kde dochází k odloučení prachových částic. Sítový třídič SRVS je tvořen rámem a celistvou skříní, jejíž součástí je jak vpád, tak i výpad zrna. Celá skříň je uložena na mohutných gumových silentblocích, které zaručují velmi tichý chod. Rámy jsou v základním provedení hliníkové, či variantně z bukového dřeva, potaženy síty z děrovaného plechu (horní) a drátěné tkaniny ( spodní). V příplatkové verzi je možné třídič osadit vnitřním osvětlením.
Budičem kmitů je dvojice příložných vibrátorů.

Níže uvedené výkonové parametry jsou platné pro mlýnské předčistírny a čistírny obilí. Při instalaci na obilní sila jsou výkonové parametry samozřejmě vyšší, jelikož stupěň čištění je hrubší.
Technická data
Typ  stroje Výkon pro pšenici (t/h)
Množství vzduchu (m3/min)
Počet sít
Příkon
(kW)
Hmotnost (kg)
Tlaková ztráta
(Pa)
PředčistírnaČistírna
SRVS 1010
15
5
25-40
1+1
2 x 0,55
510
530
SRVS 1020 6015
40-702+22 x 0,55
755530
Galerie
Návrat na obsah