AUTOMATICKÝ PRŮTOKOVÝ DÁVKOVAČ - ŠENOVKA

Přejít na obsah
PŘÍJEM A ČISTÍCÍ STROJE
Automatický průtokový dávkovač
K objemovému dávkování suchých, sypkých materiálů. Využití je zejména v obilných mlýnech pro dávkování různých odrůd obilí pro mletí (na zámel) a pro regulaci výkonu podle čistírny mlýna či jiného navazujícího zařízení. Objemové dávkování: Při objemovém dávkování se výkon nastaví pomocí frekvenčního měniče otáček ,jednotlivé dávky je možno měnit od 20 do 130% teoretického výkonu. Rozdíl výkonu u jednotlivých objemových dávkovačů je dán otáčkami motoru a obsahem odměřovacích komor rotoru.
Přednosti:
  • Spolehlivý provoz, který nevyžaduje stálou obsluhu
  • Přesné objemové dávkování pro celou dobu provozu
  • Jednoduchá a snadná regulace výkonu pomocí frekvenčního měniče
  • Malé nároky na prostor
  • Snadná montáž

Popis stroje
Stroj je celokovový a má tyto hlavní části: skříň, rotor, dávkovací mechanismus a pohon s frekvenčním měničem. Rotor dávkovačů je rozdělen žebry na 6 komor.  Dávkovací mechanismus je zařízení, které umožňuje nastavení požadovaného výkonu a řídí plynulý chod rotoru . Pohon tvoří elektromotor s převodovkou, ovládaný frekvenčním měničem .
Technická data
Typ strojeTeoretický
(m3/h)
Otáčky za 1 minutu
Elektromotor
(kW)
Hmotnost (kg)
Obestavěný prostor
(m3)
nettobrutto
AD 25030701,165900,40
AD 315120701,1164247
0,60
Přívod elektrického proudu 400/230 V, 50 Hz. Jiné parametry proudu je nutné oznámit dodavateli.Výkon se rozumí pro pšenici o specifické hmotnosti 750 kg/m3, tj. hektolitrové váze 75 kg/hl, a vlhkosti 14%. Aspirace není nutná.
Galerie
Návrat na obsah