BUBNOVÝ TŘÍDIČ BT - ŠENOVKA

Přejít na obsah
PŘÍJEM A ČISTÍCÍ STROJE
Bubnový třídič BT
Používá se k vyčištění a třídění obilovin převážně na dvě frakce. Hlavní funkční částí stroje je síto ve tvaru bubnu o průměru 800 mm a celkové délce 2320 mm.

Surovina určená k vyčištění nebo třídění se vstupním hrdlem přivádí do vnitřní části bubnu, kde je v závislosti na velikosti síta separována na dvě , či více frakcí.

Přepad síta jsou  hrubé příměsi a nečistoty z obilí.

Propad síta je produkt zbavený hrubých nečistot a příměsí, např. předčištěné obilí.

Prachové částice, které se uvolňují během průchodu suroviny strojem lze účinně odvádět pomocí externí aspirace. Stroj je k tomuto účelu vybaven aspiračním hrdlem na výpadové části stroje.

Doba průchodu suroviny strojem závisí zejména na sklonu bubnu a jeho otáčkách a dále na počtu a provedení lopatek, které jsou umístěny ve vstupní části bubnu a po jeho délce.  Výfuk ze stroje je nutno napojit na odlučovací a aspirační zařízení, které není součástí stroje. Stroj je určen pro montáž do technologické linky pro zpracování suchých sypkých hmot.
Přednosti:
  • Spolehlivý provoz, který nevyžaduje stálou obsluhu
  • Různé varianty separačních sít
  • Snadná účinná regulace výkonu  stupně opracování zrn
  • Snadná údržba

Popis stroje
Rám stroje s výpady je svařený z ocelových profilů a plechů. Třídící buben se skládá z hřídele opatřené po délce celkem 3 ks prstenců o průměru 800 mm.

První prstenec u vpádu je opatřen lopatkami pro snadnější a rychlejší přívod materiálu do funkčního prostoru bubnu.

V další části bubnu jsou mezi jednotlivými prstenci umístěny lopatky ve tvaru L profilu, které napomáhají účinnějšímu čištění a axiálnímu pohybu čištěného produktu.

Síta lze vyměnit po odklopení horních krytů stroje.  Odklopný kryt je rozdělen do dvou sekcí po každé straně stroje a umožňuje snadné provádění kontroly a údržby stroje.

Čisticí štětinové kartáče jsou uloženy v liště  podélně ve sklonu bubnu a napomáhají čištění síta
během otáčení bubnu.

Dle čištěné suroviny a požadavků lze použít převodovku s odlišnými otáčkami, nebo měnit otáčky bubnu v určitém rozsahu např. pomocí frekvenčního měniče (není standardní součástí dodávky).
Technická data
Typ strojePříkon (kW)Výkonové parametry Hmotnost
( m3 / hod )
BT 800
1,5 - 3 kW 4-30
480 kg
Ke stažení
Galerie
Návrat na obsah