ROVINNÝ VYSÉVAČ RQV 210 - ŠENOVKA

Přejít na obsah
MLÝNSKÉ STROJE A ZAŘÍZENÍ
Rovinný vysévač RQV 210
Používá se pro třídění suchých, sypkých, nelepivých materiálů na rovinných sítech. Hlavní využití je ve mlýnech na obilí. Možnost využití je i v jiných provozech, kde je třeba třídit materiál na více druhů dle granulace. Třídění proséváním probíhá na soustavě vodorovně uložených sít, sestavených dle technologického schéma. Vysévač je zavěšen na laminátových tyčích, což umožňuje vodorovný krouživý pohyb. Krouživý pohyb je vyvolán rotací excentricky uloženého závaží. Tím je způsoben posun meliva po sítech za současného prosévání a také pohyb elementů, které čistí síto a stírají dno sběrného rámu. Melivo postupuje po jednotlivých sítech za současného odsazování vytříděných skupin dle granulace (propadem či přepadem).
Přednosti:
  • Vnitřní řešení umožňuje tvořit různá technologická schémata
  • Spolehlivý provoz, který nevyžaduje stálou obsluhu
  • Snadná montáž, vzhledem k bezhřídelovému pohonu

Popis stroje
Vysévač je jednoskříňový, dvoudílný. Spodní část je ocelová konstrukce, která tvoří nosný rám s pohonem. Elektromotor je připevněn zdola na konstrukci. Nosný rám je současně základnou pro vysévací rámy. Vysévací rámy jsou dřevěné. Sběrná dna jsou z pocínovaného plechu. Potahy sít jsou drátěné nebo z umělé hmoty. Elementy pro čištění sít a stěrače jsou z plastické hmoty. Vpádové a výpadové hadice jsou z filtrační látky. Závěsy tvoří laminátové tyče.

Skříň má vpádový rám, 8 vysévacích rámů a výpadový rám. Skříň je rozdělena svisle na dva samostatné díly. Každý díl může pracovat samostatně. Vysévací rám je tvořen obvodovým rámem, do kterého jsou vedle sebe uloženy rámečky sběrné (s plechem) a rámečky se síty. Natáčením vkládacích rámečků (při použití záslepek) lze vytvořit různá technologická schémata.
Technická data
Vysévací plocha celého stroje hrubá
m2
5,44
Vysévací plocha celého stroje čistá
m2
4,75
Počet vysévacích dílů
ks
2
Počet sít v 1 dílu
ks
8
Elektromotor
kW
0,75
Hmotnost netto
kg
590
Hmotnost brutto
kg
900
Obestavěný prostor
m3
3
Množství vzduchu
m3/min
4-6
Tlaková ztráta
Pa
150-200
Výkonové parametry - mouka ( 550 kg/m3)tun/24 hod8-10
Galerie
Návrat na obsah