VYTLOUKAČKA OTRUB ROP - ŠENOVKA

Přejít na obsah
MLÝNSKÉ STROJE A ZAŘÍZENÍ
Vytloukačka otrub ROP
Vytloukačka otrub - rozmělňovač peruťový - se používá v obilních mlýnech jako doplněk mlecích stolic nebo jako samostatný mlecí stroj. Stroj je možno použít také jako stroj prosévací. Vytloukačka je stroj, ve kterém dochází k rozmělňování meliva a vytírání endospermu z obalových částic.   Melivo vstupující do rozmělňovače vpádovým hrdlem padá do podávající šnekovice a na dolní splachu, odkud je usměrňováno do rozmělňovací komory. Otáčející se rozmetadla vrhají melivo proti válcovému sítu mlecí komory. Třením meliva o síto, nárazy rozmetadel a třením meliva mezi sebou se uvolňují částice moučného jádra od obalových vrstev a rozmělňují se. Rozmělněné částice procházejí otvory drátěného síta do prostoru propadu a výpadového otvoru. Hrubší materiál prochází sítem do přepadu.
Vytloukačka neprosévá lepivé materiály a materiály nestálého skupenství, které by mohli ve vnitřním prostoru prosévačky vytvořit lepivou směs.  
Přednosti:
  • Zvýšení výtěžnosti mouk bez rozšíření mlecích chodů
  • Široký sortiment sít
  • Zvýšená účinnost prosévaní
  • Spolehlivý provoz, který nevyžaduje stálou obsluhu

Popis stroje
Rám skříně je svařen z ocelových plechů a tvoří pevnou konstrukci stroje. Vpád je umístěn nad šnekovnicí, která přivádí  materiál do rozmělňovacího bubnu, který je složen z drátěného síta  a rotoru s perutěmi. Elektromotor je umístěn na rámu vedle skříně stroje.

Stroj je možné napojit na pneumatickou dopravu i aspirační systém
Technická data
Typ strojeVýkon (t/h)Příkon (kW)Hmotnost (kg)použitá síta (mm)
nettobrutto
ROP 0,5 - 2,5
4 - 5,5 kW 260
2900,6 - 0,8 - 1,0 - 1,2
Galerie
Návrat na obsah