SOUČTOVÉ VÁHY - ŠENOVKA

Přejít na obsah
OSTATNÍ STROJE
Součtové váhy pro sledování hmotnostního průtoku
Součtové váhy AVP pro sledování průtočného množství sypkých materiálů. Váha pracuje samostatně. Místní řídící mikroprocesorová jednotka je součástí váhy a umožňuje její základní nastavení a kontrolu. Při vhodném technologickém uspořádání je použitelná i pro zajištění nastaveného hmotnostního průtoku.

Základem vah jsou dva zásobníky s pneumaticky ovládanými výpustěmi. Větší spodní zásobník je vážen pomocí tenzometrů, menší, horní je vyrovnávací. Aktuální hmotnost materiálu ve spodním zásobníku a ovládání obou výpustí je plně pod kontrolou mikroprocesorové řídící jednotky vah.

Na počátku navažovacího cyklu je vážený zásobník prázdný se zavřenou výpustí. Po otevření výpusti horního zásobníku se vážený (spodní) začne plnit. Řídící jednotka hlídá nárůst hmotnosti a ukončí plnění při dosažení předem nastavené hodnoty. Řídící jednotka sleduje uklidňování váhy a následně přečte platnou hodnotu naváženého množství. Potom otevře výpusť, počká na vyprázdnění zásobníku, zavře hradítko a zahájí další navažovací cyklus.
Přednosti:
  • sledování hmotnostního průtoku pomocí přesného vážení
  • základní parametry váhy nastavitelné z klávesnice řídící jednotky
  • jednotka UCS pro připojení a plné ovládání až 8 vah. UCS je připojitelná do počítačové sítě
  • přímá integrace vah do kompatibilních řídících systémů bez potřeby jednotky UCS
  • pro Windows 98/2000 ovladač pro komunikaci s UCS nebo graficky orientovaný program SMILL-VIEW pro dálkové ovládání UCS, zobrazení průběhu vážení a řešení základních úloh „váhového hospodářství“
Základní technická data (společná pro všechny typy)
Napájecí napětí
230 V/50 Hz
Maximální příkon
150 W
Potřeba tlakového vzduchu
0,6 – 0,8 Mpa
Zobrazení
LCD
Nastavení parametrů
pomocí klávesnice
Krytí
IP54
Přesnost vážení
+/- 0,20 %
Galerie
Návrat na obsah