PROSÉVAČKA MOUKY PM10 - ŠENOVKA

Přejít na obsah
OSTATNÍ STROJE
Prosévačka mouky PM10
Prosévačka mouky PM10 se používá k nakypření, provzdušnění a prosévání. Zároveň odstraňuje z mouky nečistoty (motouzy, vlákna z pytlů apod.).

Na stroji lze prosévat mouku a další suché sypké materiály vhodných fyzikálních vlastností. Maximální vlhkost mouky nesmí přesáhnout hodnotu 15%. Do vpádu je přiváděna mouka. Lopatky na rotoru pod vpádem dopraví mouku do vnitřního prostoru síta. Zde mouku šikmé perutě vrhají na síto, mouka propadává otvory síta do propadu, nečistoty jsou dále dopravovány přes pryžovou membránu do přepadu.
Prosévačka neprosévá lepivé materiály a materiály nestálého skupenství, které by mohli ve vnitřním prostoru prosévačky vytvořit lepivou směs.  
Přednosti:
  • Malé rozměry
  • Snadná montáž
  • Nízká spotřeba energie
  • Snadná výměna sít
  • Vysoká bezpečnost
  • Potravinářské provedení
  • Bezobslužný provoz

Popis stroje
Prosévačka mouky se skládá z pláště, rotoru, síta, pohonu a odnímatelného víka u přepadu nečistot. Plášť vytváří na straně pohonu trubka, která je přivařena na hlavní část pláště. Vpád tvoří trubka Ø 200, či hranatý vpád 200 x 200 mm. Výpad je ve spodní části pláště ukončen přírubou DN 540 x 200, rozdělenou na dvě části: na část propadu 425 x 200 a na část přepadu (nečistoty) 85 x 200. Plášť na straně přepadu je ukončen odnímatelným víkem, které umožňuje přístup do prostoru přepadu k případnému čištění nebo k výměně síta. Síto je válcové, vyrobené z technické tkaniny s otvory 1 až 6 mm podle technologického zařazení stroje. Uvnitř síta se otáčí rotor se šikmými perutěmi, který vrhá mouku na vnitřní stranu síta, mouka prochází otvory do propadové části výpadu. Nečistoty jsou rotorem dopravovány přes pryžovou membránu (zabraňuje přepadu mouky) do přepadové části výpadu. Hřídel rotoru je uložena v ložiskách, která jsou umístěna v tělese ložisek (v plášti) a v odnímatelném víku. Pohon rotoru je přes spojku přírubovým elektromotorem o příkonu 2,2 kW s otáčkami 1410/ min.
Technická data
Výkon
1-6 t/hod
Otvory síta
1-6 mm
Otáčky
1410 ot/min
Příkon
2,2 kW
Elektrické připojení
220V, 50Hz
Galerie
Návrat na obsah