NÁRAZOVÝ STERILIZÉR NS - ŠENOVKA

Přejít na obsah
OSTATNÍ STROJE
Nárazový sterilizér NS 20,10,5
Nárazový sterilizér NS je stroj sloužící k prodloužení trvanlivosti mouky hubením škůdců v hotových výrobcích mechanickým způsobem (nárazem). Pracovní rotor má 3 000 ot./min. Stroj lze použít jak pro beztlakovou, tak pro tlakovou dopravu materiálu. Pracovní poloha je libovolná - vpád vertikální shora zespodu nahoru (při tlakové dopravě) a výpad horizontální, nebo vpád horizontální - výpad horizontální s libovolným směrem. Materiál je přiváděn excentricky umístěným vpádem v ose kolíkového rotoru do jeho vnitřní části, odkud je unášen sacím účinkem do prostoru kolíků ve dvou řadách na obvodu rotoru. Nárazem kolíků je urychlován a nárazovým kuželem naváděn do prostoru skříně a do tangenciálně umístěného výpadu.
Přednosti:
  • Zvýšení výtěžnosti hladkých mouk
  • Úspora energie v mlecím procesu
  • Desinfekční účinek
  • Snadná montáž
  • Malé nároky na prostor

Popis stroje
Základem konstrukce je dvoudílná svařovaná skříň. K pevné části je připevněn patkopřírubový (u horizontálního provedení) nebo přírubový (u vertikálního provedení) elektromotor, na jehož hřídeli je nasazen kolíkový rotor. Konstrukce rotoru umožňuje výměnu kolíků. Druhá polovina skříně je uchycena v závěsech, kterou je možno po uvolnění otočných třmenů otevřít, čímž je umožněn snadný přístup k rotoru. V této polovině je umístěn nárazový kužel, který usměrňuje produkt po průchodu rotorem do spirálního prostoru skříně a do tangenciálního výpadu. Kolíky rotoru a nárazový kužel jsou tepelně zpracovány pro dosažení otěruvzdornosti.

Pro horizontální provedení je stroj umístěn na svařeném rámu z profilovému materiálu, pro vertikální provedení je opatřen stojanem požadované výšky.

Zapnutí elektromotoru je blokováno bezpečnostním spínačem proti spuštění při otevřené skříni, který zabezpečuje eventuelní zastavení stroje při uvolnění dotažení víka třmeny.
Technická data

NS 20
NS 10
NS 5
Rozměry
viz náčrt
Hmotnost zařízení (kg)
725450405
Výrobce
SIEMENS
Napětí
3 x 400/230 V
Jmenovitý proud In/při 400/V
79 A42,5 A21,1 A
Příkon kW
452211
Počet otáček elektromotoru (ot/min-1)
296029602960
Krytí motoru
IP 55
Výkon ( t/hod-1)
20105
Obestavěný prostor (m3)
2,51,91,1
Hladina hluku v okolí stroje a v místě obsluhy
Nepřesáhne 85 dB
Minimální a maximální okolní teplota
- 0°C/40°C
Galerie
Návrat na obsah