STROJE A ZAŘÍZENÍ PRO ZPRACOVÁNÍ OBILOVIN


NOVINKY

18.07.2018

Výpadek funkčnosti mail. adres

Ve dnech 16.7. - 18.7. 2018 proběhl výpadek funkčnosti všech mailových adres. Objednávky, faktury a poptávky nebyly z tohoto důvodu zaregistrovány.
10.04.2017

Nový účet v Euro

Oznamujeme tímto, že jsme od 10.4.2017 zřídili nový účet pro platby v EURO
podrobnosti v sekci "Kontakty"
08.09.2016

Změna sídla společnosti

S účinností od 8.9.2016 mění firma své sídlo společnosti na adresu:
Š E N O V K A  spol. s r.o.
U Parku 44
533 21 Vysoké Chvojno
03.02.2016

Výročí

Firma slaví 15 let své existence
24.12.2015

Nový provoz

Oznamujeme zákazníkům, že od 1.3.2016 se stěhujeme do nového provozního areálu na adresu:
U Parku 44,
533 21 Vysoké Chvojno

KDE NÁS NAJDETE

 

 ŠENOVKA spol. s r.o.
  U Parku 44
  533 21 Vysoké Chvojno
  Czech Republic

Tel.  : +420 608 887 650

E-mail: senovka@senovka.cz
Ohebné spirálové dopravníky OSD 40, 50, 75, 100

Ohebné spirálové dopravníky jsou určeny pro přepravu a dávkování suchých sypkých práškových a zrnitých látek (velikost zrn max.15 mm) z násypek, vyprazdňovacích zařízení obřích vaků nebo sudů, mixérů, zásobníků a jiných kontejnerů do mezizásobníků, balících strojů nebo jiných procesních zařízení. Najdou využití téměř ve všech průmyslových odvětvích a to především v průmyslu potravinářském, chemickém, farmaceutickém, papírenském a stavebním. Technické řešení umožňuje přepravovat sypký materiál horizontálně, vertikálně nebo v libovolném úhlu sklonu s minimálními požadavky na prostor a s nízkými transportními náklady.

Přednosti

  • Prachotěsné provedení.
  • Minimální požadavky na prostor.
  • Variabilnost při umísťování.
  • Nízká hmotnost.

Popis stroje

Ohebné spirálové dopravníky jsou konstruovány jako prachotěsné s možností ohebného uspořádání ve vodorovné a svislé rovině. Jsou řešeny stavebnicově.
Jsou sestaveny z dílů patrných obrázků:

1- pohon, 2- výpad (šikmý, přímí, obdélníkový), 3- vpád (šikmý, přímí, obdélníkový, sací koš), 4- ohebná dopravní trubka, 5- spirála, 6- ohebná vnitřní trubka, 7- koncové uložení, 8- stahovací objímky.

Pohon (1) je připevněn vždy na přírubu výpadu (2) pomocí šroubů. Tvoří ho buď samostatný elektromotor nebo elektromotor s převodovkou a těsnící přepážka.

Výpad (2) je svařen z ocelových trubek a plechů. Provedení šikmé je konstruováno jako univerzální pro horizontální i vertikální použití. Provedení přímé je určeno pouze pro horizontální umístění. Provedení obdélníkové je možné umístit vertikálně a horizontálně. Hrdlo výpadu lze upevnit např. na hrdlo zásobníku přímo pomocí spojovací objímky a těsnění (provedení šikmé a přímé), pomocí šroubů a těsnění (provedení obdélníkové) nebo přes mezikus zkonstruovaný podle hrdla zásobníku. Rovněž lze hrdlo výpadu připevnit hrdlo s výpadovým rukávem. Druhé hrdlo je buď zaslepeno nebo je na něj připevněn detektor ucpání hrdla. Na straně pohonu je příruba pro jeho upevnění.

Vpád (3) je rovněž svařen z ocelových trubek a plechů ve čtyřech provedeních (šikmém, přímém, obdélníkovém nebo jako sací koš). Provedení šikmé a obdélníkové lze umístit horizontálně i se sklonem, přímé pouze horizontálně. Nevyužité hrdlo je zaslepeno. Sací koš lze zasunout přímo do materiálu ( např. ocelového bubnu zásobníku).

Ohebná dopravní trubka (4) je z otěruvzdorné plastické hmoty chemicky odolné vhodné pro přímý styk s potravinami. S vpádem a výpadem je spojena pomocí ocelových stahovacích objímek s těsněním (8).

Dopravní spirála (5) je volena podle druhu dopravovaného materiálu z drátu s kruhovým nebo obdélníkovým průřezem. Použitý materiál je ocel nebo nerezavějící ocel. S hřídelí pohonu je spojena pomocí unašeče a příložek se šrouby. Volný konec je uložen v koncovém ložisku (7).

Ohebná vnitřní trubka (6) slouží ke snížení středového propadu některých druhů materiálů u dopravníků s větší světlostí. Je z plastické hmoty chemicky odolné vhodné pro přímí styk s potravinami.

Parametry

Délka dopravníku L max. 12m
Ohebná dopravní trubka otěruvzdorná plastická hmota chemicky odolná vhodná pro přímí styk s potravinami
Spirála průřez drátu -  obdélníkový
 materiál: ocel, případně nerez
Příkon 0,37 –4 kW (dle dopravovaného materiálu, světlosti a délky)
Otáčky spirály cca 300 ot/min
Měrná hmotnost
dopravovaného mat
max. 1400 kg/m3
Granulace dopravovaného materiálu max. 15mm
Elektromotor 400 V, 50 Hz
Krytí IP 54

Technická data

Výkonová řada je tvořena čtyřmi velikostmi podle použité světlosti ohebných dopravních trubek:

Typ dopravníku OSD 40 OSD 50 OSD 75 OSD 100
Světlost dopravní trubky (mm) 40 50 75 100
Max. výkon (m3/hod) * 2,5 5 9 13
Min. poloměr ohybu R(m) 1,5 1,7 2,5 3,0

* Uvedené hodnoty jsou pouze orientační a kalkulované na objem. hmotnost 700-750 kg/m3.. Ve skutečnosti jsou značně závislé na druhu dopravovaného materiálu a prostorovém uspořádání dopravníku. Je proto nutné provést odzkoušení s konkrétním materiálem, pro který bude dopravník použit.

Možné způsoby instalace


Správa PPC eBRÁNA s.r.o. Grafické studio eBRÁNA s.r.o.